Povedali o nás

Christián Jaroš, hokejista
Katarína Telemondová, basketbalistka
Matúš Laincz, tréner a bývalý MMA fighter
Renáta Lenártová, namestník primátora
Marián Köppl, profesionálny vojak

Emin Sefa, MMA fighter
Emília Dziaková Košická, klientka
Tomáš Možný, profesionálny kickboxer
Milan Dziak Košický, tenisový tréner
Tomáš Hričina, profesionálny hokejista

Dárius Haraksin, moderátor spravodajstva
Martina Dzúriková, klientka
Michal Lakatoš, člen tímu Rady Active

Hokejista Christián Jaroš trénuje v Rady Active

Christián Jaroš

“S výberom trénera je to presne rovnaké ako s výberom lekára. Pokiaľ sa živíte športom musíte mať toho najlepšieho. Moja voľba bola správna, a že som u veľkého profesionála a prvotriedneho trénera som sa presvedčil hneď v začiatkoch.“

“Prvý tréningový týždeň som bol testovaný,sledovaný a Rado zisťoval oslabené miesta mojej fyzickej zdatnosti. Po dôkladnom zdiagnostikovaní kondičky sme začali s odstraňovaním cvičebných zlozvykov. Radymu počas cvičenia neušlo nič. Všetko, čo som robil nesprávne si všimol a vedel odvôvodniť prečo to tak nerobiť. A preto ak chcete napredovať,zdokonalovať sa a robiť pokroky ste v RadyActive na správnom mieste. Potvrdilo sa to najmä po príchode do prípravného kempu NHL klubu Ottawy Senators, kde ma testovali svetoví odborníci a tí boli s mojou prípravou spokojní. Už sa viac nemusím po sezóne zapodievať výberom trénera. Moja voľba je RadyActive - odporúčam.

Christián Jaroš je profesionálny hokejista.

Katarína Telemondová

“Ako profi športovec, by som mala mať základy posilňovania "zmáknuté" - no žiaľ, dostalo sa mi ich až v Radyactive.“

“Za pomerne krátku dobu sme s Radom prebrali cvičenia na stred tela, základy silových cvičení ako sú drepy, mŕtve ťahy, jednonožné cvičenia + niektoré plyometrické cvičenia a atletické drily.“

“Všetky tieto nadobudnuté vedomosti a zručnosti teraz naplno využívam pri tréningoch. Vysoko hodnotím ústretovosť a individuálny prístup trénera. Za všetko ešte raz veľká vďaka

Katarína Telemondová je profesionálna basketbalistka.

Matúš Laincz

“Tréner. Pán Tréner. Tréner trénerov. Jednoducho Šéf vo svojom obore.“

“Človek s takým zápalom, inteligenciou a hlavne zdravým rozumom, ktorý je zažraný v poznávaní nových a nových informácií, ma až desí a zároveň fascinuje v tom, že akou kapacitou mozgu ovplýva.Som rád, že ťa poznám a vždy rád prijmem radu, poznatok, múdrosť, s ktorou prídeš! Amen”

Matúš Laincz je tréner a bývalý MMA fighter.

Renáta Lenártová

“Kalokagatia, slovo, ktoré je pre mňa synonymom pre Rady Active.“

“Moju predstavu harmónie a súladu som našla prave tu! A bolesti chrbta zo zlého držania tela, stresu, vysokých podpätkov sa nadobro stratili...”

MUDr. Renáta Lenártová, PhD. je námestník primátora mesta Košice.

Marián Köppl

"Rada poznám už viac ako desať rokov. Ako kolegovia sme prežili čas, ktorý v živote človeka zanechá spomienky do konca života. Boli to chvíle veselé, ale aj tie smutné. V prvom rade som Rada vnímal ako cieľavedomého, športovo založeného kolegu, no hlavne kamaráta, ktorý vždy chcel svoju robotu dotiahnuť do absolútneho konca. Študoval najnovšie trendy v oblasti tréningu a výživy, ktoré najprv vyskúšal na sebe, aby sa presvedčil či reálne fungujú. Aktívne som športoval od malička. Začínal som s futbalom, neskôr to boli športy ako karate a kickbox, v ktorom som získal tri krát titul majstra SR a mojím vrcholom bol titul vicemajstra sveta, kde bolo nutné pracovať na fyzickom rozvoji.Dodnes pracujem za pomoci Rada na rozvoji fyzickej kondície v mojej práci ako profesionálny vojak, kde je dôležitá jej veľmi vysoká úroveň. Dovolím si povedať, trénerstvo je pre Rada životný štýl a poslanie."

"RADY ACTIVE odporúčam jednak začiatočníkom, ktorí chcú začať pre seba niečo robiť, ako aj pokročilým a profesionálom, ktorí taktiež môžu od Rada získať kvalitné informácie."

Marián Köppl je profesionálny vojak.

Emin Sefa

“Moja skúsenosť s Rady Active je asi to najlepšie, čo ma mohlo v živote športovca stretnúť. Som rád, že to bolo ešte predtým, ako som si sám nevedome cvičenim ublížil.“

“Získal som mnoho informácií ohľadom stravovania, zlepšil sa mi výkon po silovej aj kondičnej stránke, naučil som sa správnej technike cvičenia so železom a celkovému prístupu k tréningu. Vďaka tomu som sa zbavil zbytočnej bolesti, nabral som svalovú hmotu, vyhral som 3 zo 4 zápasov a poslednou odmenou za tvrdú prácu bolo to, že som vybojoval titul. V oddieli Rady Active vládne profesionálny prístup k tréningu. Mimo telocvične sú to super ľudia a zároveň kamaráti.”

Ing. Emin Sefa je MMA fighter.

Emília Dziaková Košická

"Keď som k šesťdesiatym narodeninám dostala od syna permanentku na 12 cvičení s Radkom nebola som nadšená, pretože som mala možnosť cviciť v posilňovni priamo v práci a nechcelo sa mi niekam chodiť. Cvičiť som začala minulý rok v septembri s tým, že stravu si upravovať nebudem, nemusím ani chudnúť, ale že si chcem trochu spevniť svalstvo, pretože mám problémy s chrbticou. Od prvého dňa som obdivovala Radkov profesionálny prístup, trpezlivosť, s akou mi vysvetľoval dôvod mojich problémov s chrbticou a spôsob ako mám správne cvičiť. Nakoniec to dopadlo tak, že som cvičila aj po vyčerpaní permanentky až do konca roka."

"S chrbticou nemám problémy už od druhého cvičenia, sformovala som si postavu, a napriek tomu, že nedržím diétu, cvičím 2 x v týždni po jednej hodine, som schudla 4 kg. A čo nechápem, stále pomaličky chudnem."

Tomáš Možný

“Moje meno je Tomáš Možný a živí ma profesionálny kickbox. Široká verejnosť má predstavu, že práve športovec a ešte v mojom mladom veku (26r.) je tou osobou, ktorá musí byť po fyzickej stránke viac než fit. Opak je však častokrát pravdou, a tak je to bohužiaľ aj v mojom prípade. Moje tréningy sú okrem vysokej náročnosti sprevádzané aj bolesťami v krížovej oblasti, a práve to bol dôvod, pre ktorý som sa rozhodol obrátiť na podľa mojho názoru najlepšieho špecialistu široko ďaleko v tomto obore.Popravde, spočiatku som bol trošku skeptický, nakoľko som mal dojem, že o športe ako takom mám určité vedomosti.“

“Po absolvovaní niekoľkých tréningov som však ostal viac než šokovaný koľkých chýb som sa počas cvičenia dopúšťal. Už po troch mesiacoch cvičenia som badal na sebe výrazné pokroky, takže som si viac než istý, že som v správnych rukách.”

Tomáš Možný je profesionálny kickboxer.

Milan Dziak Košický

"Mám veľké šťastie poznať Radyho už dlhé roky. Od prvého potrasenia ruky viete, že ide o čestného a cieľavedomého človeka. Tieto črty sú z môjho pohľadu základné kamene Radyactive a Radyho prístupu k cvičeniu a výžive."

"Jeho vedomosti, ktoré mi vždy ochotne poskytol, momentálne využívame pre silovú a kondičnú prípravu našich zverencov na Islande. Rátam s ním aj do budúcnosti, keďže záujem o šport tu rastie, avšak silová a kondičná príprava zaostáva. Sám tiež využívam programy, ktoré odporúčil a zostavil práve on. Aj vďaka nemu som bol schopný na sebe otestovať efekty správnej výživy."

"Na Radyho rady nedám dopustiť. S každou mojou otázkou a požiadavkou v rámci tréningu a vyživy sa obraciam na neho. Košice, a tým aj Slovensko, može byť šťastné, že má Radyho. Skúste a zistíte prečo."

Milan Dziak Košický je národný tenisový tréner na Islande.

Tomáš Hričina

"S Radom som sa spoznal pred 2 rokmi cez kamaráta, ktorý bol profesionálny bojovník. V tom čase ešte naplno trenujúci v intenzívnom tréningu, ktorý preskákal už viacerých trénerov v rôznych krajinách. Väčšinou sme sa bavili vo voľnom čase o tréningoch, tréneroch, rôznych praktikách a keďže ja som v tom čase potreboval začat trénovať ako profesionálny hokejista v letnej fáze prípravy, odporúčil mi Rada ako profesionála, u ktorého má trénovanie hlavu a pätu a človek cíti zlepšovanie, posúvanie sa vpred."

"Tak som to šiel vyskúšať, a môžem povedať, že nikdy dovtedy ma tréning tak nebavil. Spolupracovali sme cca 2 mesiace pred zimnou prípravou a Rado mi pomohol vo veciach, v ktorých som bol slabý. Najviac sa mi páčilo, že si ma najprv otestoval, aby zistil, kde sú moje slabiny a nedostatky a intenzívne sme na nich pracovali. Už po 2 tyždňoch som cítil veľké zlepšovanie."

"Na základe mojej skúsenosti by som ho odporúčil bez zaváhania komukoľvek.Jedine RADYACTIVE !!!"

Tomáš Hričina je profesionálny športovec (HC Košice).

Dárius Haraksin

“Nemôžeš chcieť vyzerať inak, kým niečo nezmeníš." Dva roky mu trvalo, kým ma presvedčil, že chcem vyzerať inak.Mal pravdu. Ja som to vedel. Ale nechcelo sa mi.Užíval som si pocit, že už nie som kostlivec. Ako bývalý aktívny športovec s problémovou "podváhou" som totiž zlenivel. Dva roky som sa nedal zlomiť. Radovan dodnes priznáva, že som bol mimoriadne ťažký oriešok. Naštastie len dovtedy, kým sme nezačali. Potom už to išlo. Upravili sme stravu, nastavili systém cvičenia (sytém - rozumej "nemám čas cvičiť, nechce sa mi cvičiť, nechcem sa namáhať, nechcem nič meniť, ukáž sa ty, ty si tréner"). Podarilo sa. Napriek týmto, žiaľ dnes už aj bežným kritériám. Za dva roky z 93 na 75 kg. Áno, za DVA roky. Je to lepšie, ako schudnúť 20 za 3 mesiace a po pol roku to mať späť aj s nejakým bonusom navyše.“

“Počas tých dvoch rokov som spoznal svoje telo natoľko, že si viem po zvyšok života kontrolovať váhu bez toho, aby som trpel hlúpe diety či sledoval televízor na stacionárnom bicykli. Ďakujem RADY ACTIVE.”

Dárius Haraksin je redaktor a moderátor spravodajstva a publicistiky televizie JOJ

Martina Dzúriková

“Cvičím pod odborným dohľadom vedomosťami nadupaného človeka Rada. Ako 100% začiatočníčka som mala nulové skúsenosti a poznatky o silovom cvičení, o konkrétnych cvikoch. Rady ma naučil všetko... Techniku cvikov (ako správne cvičiť drepy či mŕtve ťahy s činkami), ako prinútiť pracovať svaly, že je nutné zmeniť životný štýl a začať zdravo jesť.... A že musím mať cieľ, aby som zotrvala....“

“Rado a taktiež Peťo majú nepredstieraný záujem o klienta, vždy nadmieru jasne objasnia dôležitosť cviku a jeho techniku, vždy volia najvhodnejši cvik.Úprimne, vrelo odporúčam každému trénovať v RADY ACTIVE.”

Michal Lakatoš

...a na záver úprimné slová od osoby, ktorá mi bojuje po boku.

Stretnutie s Radom bola pre môj profesný život absolútne kľúčová udalosť. Prvý kontakt prebehol prostredníctvom jeho fanpage RadyActive. Tam som pochopil, že sledujem prácu Človeka, Trénera, Profesionála, ktorý svoju prácu nerobí, ale ktorý svojou prácou žije a reálne pomáha ľuďom.

Náš prvý spoločný tréning potvrdil prvý online dojem a pridal čaro osobnej skúsenosti. Napriek neuveriteľnému rozsahu vedomostí, praktických skúseností stál predo mnou normálny, rovný chlap s jasnými názormi, čitateľným charakterom a pokorou, ktorá dnes žiaľ mnohým trénerom chýba.

11 rokov a 112 dní v armáde z toho viac ako 7 rokov v náročnej službe v 5.pluku špeciálneho určenia upevnilo Radove charakterové vlastnosti, zmysel pre poriadok aj schopnosť trpezlivo a nekompromisne bojovať za svoj cieľ.

Čo Rada charakterizuje

Objektívny pohľad na spracovávanú problematiku.Schopnosť obetovať hodiny času vyhľadávaním odborných štúdií, hodiny času študovaním týchto odborných prác a následným spracovávaním a prekladom do podoby zrozumiteľnej pre širokú verejnosť. Konkrétne za túto nevďačnú činnosť by si zaslúžil titul "národný hrdina".

Viem, o čom hovorím, kedže som s ním absolvoval niekoľko bezsenných nocí pri tejto aktivite, ale ani raz som nevydržal ťahať to s ním až do skorých ranných hodín. Až kým dokončil spracovávanú tému do absolútnych detailov. Rado je perfekcionista. Nenávidím ho za to, keď na niečom pracujeme, ale ďakujem mu za túto vlastnosť, keď čítam ním spracované materiály.

Preukázateľne je pre neho na prvom mieste kvalita práce, ktorú odovzdáva a samotný človek, klient, žiak. Až ďaleko po nich je jeho biznis. Opäť obrovská vzácnosť v dnešnej dobe.

Pre mňa osobne je nesmiernou cťou byť súčasťou Rady Active teamu, spolupracovať s Radym na projekte Stará Škola Slovensko, učiť sa od neho a byť jeho priateľom.

Michal Lakatoš - osobný tréner, RADY ACTIVE coach

Prečo byť klientom Rady Active?

Kto sme

Sme certifikovaní profíci. Napriek tomu sa neustále vzdelávame a zlepšujeme. Príďte k nám a my sa o vás postaráme.

Spoznajte náš tím

Rady Active služby

Ponúkame vám osobné služby. Nie služby na diaľku a online. V našej ponuke nájdete osobné tréningy, poradenstvo aj vzdelávanie.

Čo vám ponúkame?

Kde trénujeme

Naše priestory a tréningové vybavenie sú jedinečné. Rovnaké alebo trochu podobné budete len ťažko hľadať. Vybavenie si starostlivo vyberáme.

Nazrite do našej "kuchyne"