mobirise.com

Opýtajte sa. Nehryzieme. 

Kontakty


Môžete použiť buď email, alebo kontaktný formulár. 

Odprúčame však predtým prečítať si nižšie "často kladené otázky". Možno tam nájdete svoju odpoveď.

Radovan Gergeľ
Tel: +421 907 462 001
Email: radyactive@gmail.com

Peter Podlesný
Tel: +421 902 298 535
Email: petopodlesny@gmail.com

Kde sme


Priestor Rady Active sa nachádza v komplexe Xtreme Sport Center, ktorý nájdete na sídlisku KVP priamo nad obchodom Billa. Adresa:
Trieda KVP 1
04023, Košice

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Pripravka je zaväzok, ktorý predpokladá rozhodnutie a úmysel ju dokončiť. Ak ju nemôžete dokončiť z objektívnych dôvodov (dlhodobá choroba, neplánované odcestovanie a pod.) je možné po osobnej dohode v nej pokračovať neskôr -  platí to však iba v prípade, že ste ju začali samostatne (zaplatili celú sumu 400 eur). Ak ste začali dvaja, osobe ktorá nemôže z objektívnych dôvodov pokračovať vrátime polovicu zaplatenej sumy (100 eur).     

Samozrejme. V skratke by sme jednolitvé programi odporúčili následovne:


# PROGRAM MAX 1 - VIP odporúčame ľuďom, ktorí chcú dosahovať špecifické ciele (napr. zvýšenie sily na mŕtvom ťahu; cielené naberanie svalovej hmoty napr. v oblasti hrudníka; zlepšenie dynamiky spodnej časti tela a pod.). Zároveň tento program je ako stvorený pre osoby s bolesťami pohybového aparátu, kde je potrebný individuálny dozor, či pre osoby v rehabilitácií po zranení. Rovnako je vhodný pre niekoho, kto vyhľadáva najvyššie súkromie pri tréningu. 


Neodporúčame ho ľudom, ktorí sa "iba" chcú cítiť dobre, v kondície a spevnení. Zbytočne preplácate to, čo Vám prinesie aj program MAX 6, alebo program FGT. (no za oveľa nižšie peniaze). 


# PROGRAM MAX 2 - SYNERGY odporúčame ľuďom, ktorým vyhovuje trénovať vo dvojici už z rôzneho hľadiska. Môže sa jednať o partnerov, ktorí chcú spolu tráviť viac času, alebo vopred dohodnuté dvojice bez akéhokoľvek vzťahu, ktorí však majú podobné ciele. Zvýšené súkromie (iba dve osoby plus tréner) je tiež benefitom pre mnohých. 


Opäť ani tento program neodporúčame ľuďom, ktorí sa "iba" chcú cítiť dobre, v kondícii a spevnení. Zbytočne preplácate to, čo Vám prinesie aj program MAX 6, alebo program FGT.


# PROGRAM MAX 6 - ENERGY odporúčame ľuďom, ktorým nevadí byť v skupine, ba priam ju vyhľadávajú. Je stvorený pre osoby, ktoré si nemôžu dovoliť programi MAX 1 a MAX 2, no chcú trénovať pravidelne v kontrolovanom prostredí.  


Neodporúčame ho ľudom, ktorí majú špecifické ciele či bolesti pohybového aparátu, alebo sú vo fáze rekonvalescencie po zranení. 


# PROGRAM FTG odporúčame ľuďom, ktorí si nemôžu dovoliť zaplatiť vstupnú prípravku, ktorá je podmienkou účasti v programoch MAX 1, MAX 2 a MAX 6. Nezískate síce jej cenné informácie a zručnosti, no aj napriek tomu skladba cvičení a použitého náčinia v programe FTG nám dovoľuje Vás odtrénovať bez toho, aby sme porušili našu filozofiu (snaha o prevenciu vzniku zranenia). Skrátka, tento program je ideálny pre ľudí, ktorí sa chcú cítiť dobre, no byť pod dohľadom trénera s rozumných vyskladaním cvičení.   


Opäť ani tento program neodporúčame ľudom, ktorí majú špecifické ciele či bolesti pohybového aparátu, alebo sú vo fáze rekonvalescencie po zranení. 


Ťažká váha je relatívny pojem a Tvoj tréner vie, aká je pre Teba najvhodnejšia. Preto si ho platíš. Síce existujú určité mantinely, v ktorých sa vieme hýbať pri určovaní intenzity a objemu Tvojho tréningu, no je vhodné brať v úvahu, že naša filozofia je založená na dôvere v prospešné účinky práve silového tréningu. Ak chceš poskakovať, tancovať, či cvičiť neustále iba s ružovými jednoručkami, zrejme Rady Active nie je pre Teba.  

Výsledky sú závislé na mnohých faktoroch. V Rady Active používame koncept 164. Znamená, že ak človek trénuje 4 x týždenne, tak okrem daných 4 hodín, ktoré sú do značnej miery pod našou kontrolou, záleží aj na zvyšných 164, ktoré ovplyniť vieme už ťažšie (kvalita a množstvo jedla, spánok, regenerácia, stres a pod.). Tento celok rozhodne o výsledkoch a rýchlosti ich dostavenia.


My však urobíme maximum preto, aby sa dostavili. A čo ty?

Od otvorenia nových priestorov (marec 2017) plánujeme vytvoriť aj nový spôsob, akým sa bude riešiť otázka vhodného stravovania. Chceme vypracovať akéhosi "sprievodcu" optimálnou výživou, s konkrétnymi potraviny, ktoré odporúčame konzumovať (a sami konzumujeme). Nebude to nič zložité - práve naopak. Výživu je nutné zjednodušovať, aby bola aplikovateľná a najmä udržateľná z dlhodobého hľadiska.   


Zatiaľ je otázka stravy riešená individuálne. Určite odporúčam navštíviť aj moju fanpage, kde mám množstvo článkov na túto tému. 

Ako prvé nám napíš cez formulár na stránke, že máš o to záujem. Následne Ti umožníme prihlásiť sa do systému, kde si vyberiš termíny, ktorých sa chceš zúčastniť (max 3 za týždeň, resp. 12násť za mesiac).


Upozornenie: Tréningov FGT sa môžu zúčastniť iba osoby s dobrým zdravotným stavom, bez vážnych pohybových obmedzení, či bolestí pohybového aparátu. Individuálne prípady prosím konzultovať s nami vopred.   

Odhliadnúc od ceny, najväčším rozdielom je náročnosť používanych cvikov. Zatiaľ čo v MAX 6 sú využívané cvičenia učené v prípravke (teda všeky pohybové vzory), v programe FGT sa precvičujú primárne technicky najmenej náročné cviky (farmárska chôdza, sled tréning, wallbally, slambally, veslovanie, airbike, slideboardy, atletické drily s vlastným telom a pod.). 

Hurikán - veľmi intenzívny kruhový tréning s cvičeniami, pri ktorých sa využíva rôzne náčinie ako kondičné laná, vrece, slambally, wallbally, cviky s vlastným telom a pod. Činky, či kettlebelly sa využívajú minimálne. Dôraz je kladený na explozivitu vykonávania (balistická metóda, plyometrická metóda) v závislosti od použitého intervalu (väčšinou od 6 do 30 sekúnd). Cvičenia sú po sebe vyskladané podľa určitého kľúča.


Radykán - intenzívny tréning pozostávajúci z opakovania troch druhov cvičení (core/silový cvik/trenažér) v určitom slede, počte opakovaní/čase a serií. Využívajú sa primárne jednoručky, kettlebelly, veľké osi, trap bar a pod.     

Úprímne? Rozumnejšie by bolo začať prípravkou, no ak si ju nemôžeš dovoliť, urobíme maximum preto, aby si aj v programe FGT si zacvičil dobre a najmä bezpečne


(Upozornenie: ak máš problémy s pohybovým aparátom, či zdravím celkovo, odporúčame nás kontaktovať a popísať nám Tvoj problém. Následne zhodnotíme riziko)